користь скелелазіння

користь скелелазіння

Про скелелазіння

Скелелазіння може здатися нішевим видом спорту, який, можливо, таїть в собі небезпеку. Зрештою, це передбачає масштабування сторони скелі або імітованої скелі. Але експерти кажуть, що він пропонує учасникам широкий спектр переваг для фізичного та психічного здоров’я, які не завжди можна знайти в інших видах спорту. І більше людей займається лазінням, ніж будь-коли, зокрема завдяки таким популярним фільмам, як “Free Solo” і “The Dawn Wall”. Скелелазіння — це вид спорту, в якому учасники піднімаються вгору, поперек або спускаються по природних скельних утвореннях або штучних скельних стінах.

Мета — досягти вершини формування або кінцевої точки звичайно визначеного маршруту без падіння. Скелелазіння є фізично і розумово важким видом спорту, який часто перевіряє силу, витривалість, спритність і рівновагу альпініста разом з розумовим контролем. Знання правильної техніки лазіння та використання спеціалізованого альпіністського спорядження є вирішальними для безпечного проходження маршрутів.

Скелелазіння як рекреаційний вид спорту стало популярним у 1980-х роках, коли в Сіетлі відкрився перший в країні критий тренажерний зал для скелелазіння. За даними компанії IBISWorld, сьогодні в Сполучених Штатах налічується понад 500 стін для скелелазіння в приміщеннях, які забезпечують індустрію вартістю 493 мільйони доларів. До 2020 року понад 10 мільйонів американців брали участь у скелелазінні, а наступного року спортивне скелелазіння дебютувало на літніх Олімпійських іграх у Токіо. У новому олімпійському виді спорту є три дисципліни: боулдерінг, який виконується на нижніх стінах без мотузок; швидкісне сходження, де перемагає найшвидший на вершину; і лазіння на свинцю, де мета — піднятися якомога вище за певний час. Хоча скелелазіння приваблює любителів гострих відчуттів, інші оцінюють його як чудове тренування, яке також заспокоює і загострює розум. Ось вісім причин, чому ви можете спробувати скелелазіння.

користь

Підвищує кардіореспіраторну працездатність
Швидкі види спорту, такі як біг, футбол і їзда на велосипеді, приходять на розум як тренування, які підвищують частоту серцевих скорочень. Але лазіння також змушує ваше серце битися, оскільки воно включає в себе багато потягувань, поштовхів і підйому. І чим складніше підйом порівняно з вашими здібностями, тим більше тренування.

Розбудовує м’язову силу
Не дивно, що підняття тіла на стіну скелі нарощує м’язи на руках, але лазіння – це вправа для всього тіла. Окрім тренування ваших біцепсів, трицепсів та дельтоподібних м’язів, він також тренує живіт, косі м’язи, сідниці, стегна, ікри тощо.

Покращує гнучкість і баланс
Для скелелазіння потрібно вміти витягувати руки і ноги високо і широко, а також скручувати своє тіло в незвичні положення. І, звичайно, потрібно балансувати на крихітних опорах. Чим більше ви піднімаєтеся, тим краще ваша гнучкість, рівновага та координація.

Покращує пам’ять і розв’язує проблеми
Значна частина навичок скелелазіння полягає в тому, щоб заздалегідь визначити та запам’ятати свій маршрут скелелазіння. Вам також потрібно вміти вирішувати проблеми на льоту, змінюючи свій маршрут або послідовність, якщо ви зіткнетеся з несподіваними перешкодами. «Слазіння дуже пізнавальний за своєю природою», – сказав ДіКрістіно.

Підвищує комунікативні навички
Комунікативні навички необхідні для вашої безпеки. У альпіністів на землі є напарник, який називається страхувальником, який обробляє мотузку за допомогою пристрою, щоб керувати натягом або провисанням, ловити будь-які падіння та опускати альпініста.

Підвищує довіру
За словами Вілкса, ви можете легше побудувати довіру за допомогою скелелазіння, ніж зі спортом з меншим ризиком. «Перекривати когось або бути застрахованим – це має елемент життя чи смерті», – сказав він. «Це веде до більш глибокого досвіду для людей».

Створює спільноту
За даними дослідження Департаменту у справах ветеранів США щодо адаптивного скелелазіння для людей з обмеженими можливостями, скелелазіння в приміщенні дає фізичні, соціальні та психологічні переваги, включаючи товариськість. І більшість альпіністів кажуть, що найкраще про свій вид спорту — це згуртоване співтовариство, сказав ДіКрістіно.

Бореться з депресією
Як і багато інших видів вправ, скелелазіння може допомогти боротися з блюзом. Дослідники з Німеччини виявили, що скелелазіння є успішною психотерапією для дорослих з депресією, завдяки його фізичним, соціальним і психічним перевагам. Якщо ви лазіте на вулиці, ви можете отримати додатковий заряд, оскільки дослідження також показали, що проведення часу на природі є природним антидепресантом.

 

Posted on June 24, 2022 in Вечір цього тижня by Louis Rodriguez
Tags: , , ,

Comments on 'користь скелелазіння' (0)

Comments are closed.